Choď na obsah Choď na menu
 


AnimeSHOW 2012

“AnimeSHOW 2012 – Piaty ročník plný noviniek“

16-18.marec 2012, Istropolis, Trnavské Mýto 1, Bratislava

 


plagat_as12.jpgAnimeSHOW 2012 je 5.ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a scifi & fantasy organizovaný v spolupráci s Japonským veľvyslanectvom. AnimeSHOW 2012 sa uskutoční 16-18.marca 2012 v Istropolise – Dom Odborov Bratislava

4.ročník festivalu organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, GamesWEB.SK, Manga.SKAnimeDream.SK v spolupráci s ďalšími partnermi za účelom priblíženia fenoménu tejto kultúry širšiemu publiku na Slovensku.

Minulý ročník festivalu AnimeSHOW 2011, v priebehu 3 dní, navštívilo neuveriteľných 7872 návštevníkov, a tak sa tento rok usporiadatelia rozhodli festival rozšíriť a priniesť tak svojím návštevníkom ešte viac zábavy a animovaných filmov.

AnimeSHOW si kladie za cieľ nielen priblížiť fenomén tejto popkultúry, ale aj poskytnúť edukáciu formou prednášok a workshopov a  tvorivú alternatívu trávenia voľného času. V neposlednom rade poskytuje priestor našim výtvarníkom, comicsovým tvorcom na odprezentovanie vlastných diel a získavať podporu pre tvorbu diel

Program:

V priebehu celého festivalu bude paralelne v 7-tich sekciách prebiehať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií festivalu – Anime, Komiks, Japonsko, Scifi & Fantasy a Popkultúru. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Program je postavený tak, aby pobavil a pripravil poznanie pre ľudí každej vekovej kategórie príjemnou formou.

Veľkou novinkou piateho ročníka bude kapela JROCKovej dievčenskej skupiny DX, ktorá odohrá vyše hodinový koncert pre fanúšikov japonskej a rockovej hudby.

Druhou veľkou novinkou bude nová retro sekcia venovaná starým japonským videohrám od Segy a Nintenda.

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo v kategóriach FanArt Original Art. Ďalej bude prebiehať súťaž zvaná Cosplay , kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Karaoke či  tanečníka v tanečnej súťaži Pump It Up a  Dance Dance Revolution..

V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na viac ako 15 filmových trhákov, akými sú napríklad Harry Potter 7-2, Sherlock Holmes 2, Tintinove Dobrodružstvá a Kung-Fu Panda 2. Tešiť sa môžete aj na zaujímavú prezentáciu najnovších anime filmov, ktorá bude organizovaná v spolupráci s TV Animax. Taktiež nebudú chýbať ani fantastické filmy. Či filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Po druhý krát bude predstavená sekcia Popkultúra venujúca sa popkultúre, obľúbeným seriálom a kultovým filmom, ktoré budú následne aj odpremietané.

Tradičnou súčasťou AnimeSHOW bude rozsiahla čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou MangaClub.

Japonská kultúra sa predstaví rôznorodými zaujímavými prednáškami o skladaní origami, o zvykoch a bojových umeniach, o jedle, znakoch, kimonách a rôznych iných zaujímavostiach z krajiny vychádzajúceho slnka.

Fanúšikovia japonskej animovanej tvorby sa nabažia vynikajúceho anime, prednášok na tému anime, mangy a budú sa môcť zúčastniť krstu mangy od Zoner Pressu a Crew a workshopu v jej kreslení.

Fanúšikovia Scifi, Fantasy a Hororu sa budú môcť tešiť na prednášky a besedy so známymi autormi i spisovateľmi v sekcii mini IstroCON 2012 ktorý je usporiadaný pod taktovkou redakcie časopisu Fantázia a AnimeCrew.

Chýbať nebudú ani bloky o Pánovi Prsteňov, Harrym Potterovi, StarGate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica a Babylon 5. Nakoniec sa uskutoční súťaž o najlepšiu poviedku Dumiek Podvečerných 2012 a literárny workshop s odborníkmi pre začínajúcich i pokročilých autorov poviedok.

Krstiť budeme štvrtú knihu zo série Eragon – Dračí jazdci Inheritance a knihu Letopisy vulkanológe


Tešiť svetových i  slovenských a českých scifi a fantasy autorov, medzi ktorých patrí aj Františka Vrbenská.

A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo za spoločenskými hrami (Carcassone, Osadníci a podobne). Prípadne si môžete zahrať turnaj v kartovej hre Yu-Gi-OhWorld of Warcraft.

Detaily:
AnimeSHOW 2012 sa uskutoční 16-18. marca 2012 v priestoroch Istropolisu – Dom Odborov, Trnavské Mýto v Bratislave. Začne sa v piatok o 13:00 a skončí v nedelu o 18:00.

 

-- KONIEC SPRÁVY --

 

 

Pre ďalšie informácie o festivale navštívte web: www.animeshow.sk

alebo sa môžte priamo obrátiť s otázkami a akreditáciami na koordinátora:

Mgr.Róbert Žittňan, tel: +421917622005, email: predseda@animecrew.org


OZ AnimeCrew (http://www.animecrew.org)

Občianske združenie venujúce sa prevažne fenoménom manga, anime ako aj japonskej kultúre. AnimeCrew združuje cez 150 členov, ktorým poskytuje informácie a vzdelávanie ohľadom mangy a anime na svojich stránkach, stretnutiach i na diskusnom fóre. Poriada v týždenných intervaloch pravidelné stretnutia fanúšikov Manga a Anime i iných záujemcov a podporuje nádejných výtvarníkov, kresličov a grafikov pomocou galérie FAN-ART. Medzi jeho hlavné činnosti patria akcie a podujatia pre širokú verejnosť v podobe verejných premietaní Anime, ktorých hlavným účelom je oboznámiť verejnosť s týmto fenoménom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.