Choď na obsah Choď na menu
 


GameEXPO 2012

“GAME EXPO 2012 – Najväčšia herná výstava na Slovensku“

 16-18.marec 2012, Istropolis, Trnavské Mýto 1, Bratislava

 

 

plagat_ge12.jpgGAME EXPO 2012 je 4.ročník medzinárodnej výstavy počítačových, kartových a stolových spoločenských hier organizovaný pod záštitou Hernej Aliancie Slovenska. GAME EXPO 2012 sa uskutoční 16-18.marca 2012 v Istropolise, Trnavské Mýto 1 v Bratislave.

 

4.ročník výstavy organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew, GamesWEB.SKOZ Herná Aliancia Slovenska v spolupráci s ďalšími partnermi za účelom priblíženia problematiky hier širšiemu publiku na Slovensku.

GAME EXPO si kladie za cieľ nielen priblížiť fenomén hier, ale aj poukázať na ich pozitívne a negatívne vplyvy na spoločnosť ako takú. Ďalej poskytuje edukáciu formou prednášok a workshopov. V neposlednom rade vytvára priestor našim umelcom, programátorom a skladateľom na prezentáciu svojej hernej tvorby a tým získavať pre svoju činnosť.

Program:

V priebehu celej výstavy bude paralelne v 7-mich sekciách prebiehať rôznorodý program členený podľa jednotlivých sekcií výstavy – Počítačové hry, Retro Hry, Kartové hry, Stolové hry, Prednášky a prezentácie, Výstava hernej histórie a artworkov , LARPyHerné filmy. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program.

Program je postavený tak, aby pobavil a pripravil poznanie pre ľudí každej vekovej kategórie príjemnou formou.

Výstava tento rok predstaví 2 veľké novinky. Prvou bude launch novej prenosnej hernej konzoly PlayStation Vita a samozrejme jej hry.

 Druhou veľkou novinkou je nová sekcia venovaná Retro Hrám z 90tych rokov na platformy Super Nintendo a Sega Mega Drive. Milovníci hier budú tak môcť preniknúť bližšie do tajov hernej histórie

Len na výstave budete môcť zhliadnuť unikátne prezentácie tuzemských i zahraničných vývojárskych štúdií, ktoré prvýkrát zavítajú i do našich zemepisných šírok. Svoju účasť pre Slovensko exkluzívne potvrdili Floating Minds (Tunelers), Sketch Games (ArkanoArena) a Cauldron (Soldier of Fortune)

Herní publicisti, grafici, progameriodborní prednášatelia už teraz pripravujú prednášky o aktuálnych témach a workoshopy, ktorými sa aspoň z časti pokúsia priblížiť ich prácu širokej verejnosti.

V rámci filmov sa návštevníci môžu tešiť na viac ako 10 filmových trhákov, akými sú Gamer, Harry Potter 7-2, Sherlock Holmes 2 a ďalšie. Tešiť sa môžete aj na zaujímavú prezentáciu najnovších anime filmov, ktorá bude organizovaná v spolupráci s TV Animax. Taktiež nebudú chýbať ani fantastické filmy. Či filmy s comicsovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Pútavá bude určite hrateľná prezentácia noviniek ako Final Fantasy XIII-2, Soul Calibur 5, Mass Effect 3, Uncharted: Golden Abyss. A chýbať nebude ani unikátne pohybové herné zariadenie PlayStation Move.

Nádejným tvorcom počítačových hier ponúkame možnosť, ako sa presadiť prostredníctvom jedinečných súťaží, akými sú Game Developer, Game Script Game Music. Práve nimi môžete aj vy získať možnosť pracovať pre jedno z prítomných vývojárskych štúdií.

Ďalej bude prebiehať obľúbená súťaž menom Cosplay , kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z hier a na záver budeme hľadať najlepšieho speváka v Karaoke či  tanečníka v tanečnej súťaži Pump It Up a Dance Dance Revolution a gitarovej hre Guitar Hero.

Okrem toho sa môžete tešiť na turnajové zápolenie v najnovších herných tituloch pre konzoly PlayStation (Soul Calibur V, Tekken 6, Gran Turismo 5, Motorstorm 3 a MOVE)Xbox (Guitar Hero, Lips), pričom na vás čaká niekoľko kusov „silného železa“ v podobe PC s najlepšou hardware zostavou súčasnosti.

Pre milovníkov nedigitálnych hier budú pripravené turnaje a voľné vyskúšanie si kartových hier World of Warcraft TCG a Yu-Gi-Oh. Taktiež budú k dispozícií spoločenské stolové hry (Carcassone, Osadníci , GO, Shogi a iné).

V neposlednom rade sa môžete tešiť na sekciu LARPov, kde vám naši lektori ukážu, ako môžete v reálnom svete popustiť uzdu svojej fantázie a zahrať sa na hrdinov priamo na ulici alebo v teple svojich domovov.

Počas celého trvania festivalu bude prebiehať jedinečná výstava hernej histórie a prezentácia diel známych grafikov a artworkov prítomných vývojárskych štúdií, ktoré ešte doposiaľ neboli uverejnené.

Súťaže:

GAME EXPO 2012 vám, okrem svojho bohatého programu, ponúka možnosť stať sa jedným z tých, ktorí stoja za tvorbou herných titulov distribuovaných po celom svete!  Vďaka jedinečným súťažiam, akými sú Game Developer, Game ScriptGame Music.

Game Developer  - Účastník je povinný zaslať kompletný herný projekt na CD/DVD nosiči, pričom v priloženom dokumente uvedie: typ hry, základne informácie, poznámky a dôležité fakty. Hra nie je limitované žánrom, dĺžkou ani náročnosťou. Titul musí obsahovať úvodné intro, základné menu, minimálne 4 úrovne, záverečné video (resp. ukončenie) a možnosti nastavenia či bonusy alebo doplnky.
CD/DVD zasielajte na adresu OZ AnimeCrew, Mánesovo námestie 6, 851 01 Bratislava, Slovenská republika (autor si hradí náklady za zásielku sám, organizátori nezodpovedajú za stratu zásielky poštou), prípadne link na FTP zašlite na mail win(at)gamesweb.sk.

Game Music - Účastník je povinný zaslať kompletný soundtrack, prípadne ako doplnok na dokreslenie atmosféry aj herné video s vyššie spomínanou hudbou. Do súťaže nie je možné prihlásiť záznamy z turnajov alebo ligových zápasov (Counter-Strike, Warcraft DOTA a pod.). Maximálna dĺžka celého soundtracku je 30 minút, pričom súťažiaci si rozvrhne skladby sám. Je povinné priložiť krátky popis (max. 1 A4) hry, pre ktorú je soundtrack určený a stručný popis jednotlivých skladieb.
CD/DVD zasielajte na adresu OZ AnimeCrew, Mánesovo námestie 6, 851 01 Bratislava, Slovenská republika (autor si hradí náklady za zásielku sám, organizátori nezodpovedajú za stratu zásielky poštou), prípadne link na FTP zašlite na mail win(at)gamesweb.sk.

 

Game Script - Účastník je povinný zaslať vypracovaný scenár pre svoj vlastný herný projekt. V hlavičke musí uviesť názov titulu; typ; platformu, pre ktorú je daná hra určená; odhadovanú dĺžku hracieho času a cieľovú vekovú skupinu hráčov. Scenár musí byť o rozsahu 8-15 A4 bez úvodných strán a doplnkov, veľkosť písma 12, font Times New Roman. Výber žánru i samotnej zápletky nie je limitovaný dopredu určenou témou a postavami, avšak musí byť koncipovaný ako scenár, tj. na prvej strane uvedené mená postav, ich základná charakteristika, geografia krajiny (najlepšie mapa). V práci musí byť text členený, jasne oddelené citácie, scénické poznámky a ďalšie doplnkové informácie. V závere je možné priložiť dodatočné dokumenty, mapy, rodokmene, atď...

 Hotový scenár zasielajte na mail win(at)gamesweb.sk vo formáte doc/docx.

Detaily:
GAME EXPO 2012
sa uskutoční 16-18. marca 2012 v priestoroch Istropolis – Dom Odborov na Trnavskom Mýte 1 v Bratislave. Začne sa v piatok o 13:00 a skončí v nedelu o 18:00.

-- KONIEC SPRÁVY --

 

Pre ďalšie informácie o výstave navštívte web: www.game-expo.sk

alebo sa môžte priamo obrátiť s otázkami a akreditáciami na koordinátora:

Mgr.Róbert Žittňan, tel: +421917622005, email: predseda@animecrew.org

OZ AnimeCrew (http://www.animecrew.org)

Občianske združenie venujúce sa prevažne fenoménom manga, anime ako aj japonskej kultúre. AnimeCrew združuje cez 150 členov, ktorým poskytuje informácie a vzdelávanie ohľadom mangy a anime na svojich stránkach, stretnutiach i na diskusnom fóre. Organizuje v týždenných intervaloch pravidelné stretnutia fanúšikov Manga a Anime i iných záujemcov a podporuje nádejných výtvarníkov, kresličov a grafikov pomocou galérie FAN-ART. Medzi jeho hlavné činnosti patria akcie a podujatia pre širokú verejnosť v podobe verejných premietaní Anime, ktorých hlavným účelom je oboznámiť verejnosť s týmto fenoménom.

GamesWEB.SK (http://www.gamesweb.sk)

GamesWEB je špecializovaný herný portál pôsobiaci na Slovensku od 1.1.2000. Prináša denné spravodajstvo z oblasti hier, rady, ukážky, demá, on-line hry a ostatné komplexné herné služby. Mimo vlastnej činnosti poskytuje herné informácie pre magazín Eurotelevízia, GEN-Y, Teletext STV,TV Markíza, a viaceré webové stránky. Ako jeden z prvých zaviedol špecializované spravodajstvo o japonských hrách a PlayStation.

Herná Asociácia Slovenska

Asociácia venujúca sa problematike hier, vzdelávania a osvetovej činnosti. Za svoje ciele považuje najme prezentácie a oboznámenie spoločnosti s významom a účinkami hier na spoločnosť, ich správnou aplikáciou na dosiahnutie množstvap ozitívnych efektov ako aj predchádzaniu negatívnym vplyvom vzniknutých ako následok nesprávneho použivania alebo vytvorenia závislosti. Taktiež dbá na dodržiavanie vekových ratingov u predajcov a rodičov, ktorými je povinne opatrený každý titul v EU a zo zákona by sa mali tieto vekové obmedzenia dodržiavať.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.