Choď na obsah Choď na menu
 


MangaFEST 2011

15. 6. 2011

Obrázok

MangaFEST 2011 je 1. ročník mini festivalu mangy, anime a japonskej kultúry. Organizovaný je pod záštitou OZ AnimeCrew v spolupráci s Kultúrnymi Zariadeniami Petržalky. MangaFEST 2011 sa uskutoční 2. júla 2011 v DK Lúky v Bratislave ako odmena pre žiakov všetkých škôl po úspešne absolvovanom školskom roku 2010/2011.

MangaFEST priblíži svojim návštevníkom fenomén japonskej popkultúry, poskytne edukáciu formou prednášok a workshopov i rôzne výtvarné či umelecké súťaže pre sebarealizáciu talentovaných mladých ľudí.

Program:

V priebehu celého festivalu bude paralelne v niekoľkých sekciách prebiehať rôznorodý program členený na tieto tematické žánre – Anime, Manga, Japonsko, Hry, Scifi & Fantasy a Popkultúru. Chýbať nebude ani pútavý sprievodný program či tvorivé súťaže.

 

Program je postavený tak, aby príjemnou formou pobavil a informoval ľudí každej vekovej kategórie.

 

Medzi hlavné sprievodné programy určite patrí súťaž o najlepšie kreslené dielo vo výtvarnej súťaži FanArt. Hľadanie najväčšieho talentu alebo zabávača v súťaži Miss Anime, chýbať by nemala ani súťaž zvaná Cosplay, kde sa bude súťažiť o najlepší kostým hrdinu z filmov, hier alebo anime a na záver sa posnažíme objaviť najlepšieho speváka v Karaoke a tanečníka v tanečných súťažiach Dance Dance Revolution a Pump it Up.

 

Vo filmovej sekcii sa návštevníci môžu tešiť na filmy, akými sú napríklad Harry Potter 7, Rango či ukážky kvalitnej japonskej animácie.

 

Súčasťou MangaFESTu bude čitáreň manga komiksov v spolupráci s prvou a jedinou slovenskou manga knižnicou MangaClub.

 

Japonská kultúra sa predstaví s rôznorodými zaujímavými prednáškami o skladaní origami, zvykoch a bojových umeniach, jedle, kimonách či rôznymi inými zaujímavosťami z krajiny vychádzajúceho slnka. A, samozrejme, chýbať nebude ani populárna moderná kultúra v podobe japonských komiksov a animovaných filmov.

 

Pre fanúšikov literatúry a seriálov budú pripravené prednášky o scifi a fantasy literatúre i najnovších seriáloch, ktoré taktiež spadajú pod lákavú popkultúru.

 

A chýbať nebude ani príjemné posedenie v čajovni alebo v prítomnosti spoločenských hier (Carcassone, Osadníci a podobne). Prípadne si môžete zahrať kartové hry Magic: The Gathering, Yu-Gi-OhWorld of Warcraft.

 

Detaily:
MangaFEST 2011 sa uskutoční 2. júla 2011 v priestoroch DK Lúky, Viglašská 1 v Bratislave. Začne sa o 10:00 a skončí o 22:00.

 

-- KONIEC SPRÁVY --

Mgr. Róbert Winnowing Žittňan

 

 

Pre ďalšie informácie o festivale navštívte web: www.mangafest.cz

alebo sa môžte priamo obrátiť s otázkami a akreditáciami na koordinátora:

Mgr.Róbert Žittňan, tel: +421917622005, email: predseda@animecrew.org

 

OZ AnimeCrew (http://www.animecrew.org)

Občianske združenie venujúce sa prevažne fenoménom manga, anime ako aj japonskej kultúre. AnimeCrew združuje cez 150 členov, ktorým poskytuje informácie a vzdelávanie ohľadom mangy a anime na svojich stránkach, stretnutiach i na diskusnom fóre. Poriada v týždenných intervaloch pravidelné stretnutia fanúšikov Manga a Anime i iných záujemcov a podporuje nádejných výtvarníkov, kresličov a grafikov pomocou galérie FAN-ART. Medzi jeho hlavné činnosti patria akcie a podujatia pre širokú verejnosť v podobe verejných premietaní Anime, ktorých hlavným účelom je oboznámiť verejnosť s týmto fenoménom.

 

GamesWEB.SK (http://www.gamesweb.sk)

GamesWEB je špecializovaný herný portál pôsobiaci na Slovensku od 1.1.2000. Prináša denné spravodajstvo z oblasti hier, rady, ukážky, demá, on-line hry a ostatné komplexné herné služby. Mimo vlastnej činnosti poskytuje herné informácie pre magazín Eurotelevízia, GEN-Y, Teletext STV,TV Markíza, a viaceré webové stránky. Ako jeden z prvých zaviedol špecializované spravodajstvo o japonských hrách a PlayStation.

 

Brloh – (www.brloh.sk)

Najväčšia slovenská predajňa špecializovaná na predaj počítačových hier (PS2, PC, GameBoy, Nintendo), sci-fi & fantasy literatúry, mangy, comicsu, stolných a kartových hier.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.