Choď na obsah Choď na menu
 


Rýchle správy - Čo všetko nám ponúka august?

6. 8. 2011

Leto sa prehuplo do svojej rovnako bláznivej polovice, a aj napriek tomu, že prognózy ohľadne počasia nepotešia takmer nikoho, stále nám toho ponúka veľa. Hlavne ak ide o domáce či zahraničné (ne)komiksové festivaly:

ComicsSalónIstroCON 2011 – VIII. ročník medzinárodného slovenského festivalu, ktorý sa i po svoj ďalší rok existencie bude konať v Bratislave (Istropolis), v dňoch od 16. do 18. septembra, a tak ako obyčajne, i teraz sa môžete tešiť na preplnené prednáškové sály, hlučný smiech a kopec dobrej zábavy!  

Hlavná stránka podujatia: http://www.comics-salon.sk/index.php?sk

Väčšina atraktívnych súťaží už dávno prebieha, ak teda odmietate zmeškať také Cosplay Divadlo alebo umeleckú súťaž FanArt a OriginalArt 2011, mali by ste stránky nášho najväčšieho slovenského festivalu navštíviť čo najskôr.  

 

Obrázok

                                 Plagát IstroConu 2011 - návrh by Michal Ivan!

 

KomiksFest! 2011 – VI. ročník medzinárodného multimediálneho festivalu bude i tento rok prebiehať v dňoch od 28.10. do 05.11.2011 v Prahe. Festival máme viac-menej za dverami a o slovo sa bude intenzívne hlásiť až o pár mesiacov, avšak lákadlá, ktoré neponechajú žiadneho zarytého komiksového fanúšika chladným, pribúdajú na hlavnej stránke takmer pravidelne. Prezradiť vám môžeme aj to, že tohtoročným zahraničným hosťom bude napríklad aj francúzsky výtvarník Pascal Rabaté.

Hlavná stránka podujatia:

http://www.komiksfest.cz/2011/aktuality/komiksfest_2011

 

Obrázok

 

Do tretice sa nám o slovo hlási festival Parcon 2011 (CHOTĚBOŘ), ktorý v časovom intervale od 18. do 21.08.2011 prichýli na jednom mieste všetkých slovenských i českých priaznivcov literatúry. I vy sa na hlavnej stránke podujatia dočítate, že s priebehom festivalu sa neodmysliteľne a po dlhé roky spája vyhlasovanie výsledkov prestížnej literárnej Ceny Karla Čapka, ktoré i tento ročník príjemným spôsobom okorení živý literárny workshop pod vedením J. Vorlovej.

Hlavná stránka podujatia: http://www.festivalfantazie.cz/parcon/

Návod, ako zasielať vaše práce do literárneho workshopu, aby sa dočkali spätnej väzby na profesionálnej úrovni, nájdete na stránkach OnlineFantázie.sk:

http://www.fantazia.sk/clanok/pozvanka-na-parcon-2011

Príjemné letnenie vám želá redakcia AD.sk :)  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.